Lawendowe Domki

Lawendowe DomkiRodzinny ośrodek wypoczynkowy w Mielnie

W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się, ale strasznie nudzą się w deszcz .
z piosenki Kabaretu Starszych Panów

Pogoda nie zawsze dopisuje tak, aby spędzać całe dnie na plaży... Oto kilka atrakcji turystycznych, dla których nasz Ośrodek będzie swietną bazą wypadową!

Park Wodny Koszalin
Stacks Image 41
Park Wodny Koszalin to jeden z najnowocześniejszych i największych aquaparków w Polsce, którego jednym z głównych atutów jest położenie. Obiekt znajduje się u podnóża Góry Chełmskiej w bliskim otoczeniu lasów i rozległych rekreacyjnych terenów zielonych. Wyjątkowa lokalizacja kompleksu zapewnia przyjemny i pełen dobrych emocji wypoczynek z dala od codziennego zgiełku.

Więcej informacji -> http://aquapark.koszalin.pl
Pomerania Rodzinny Park Rozrywki k/Kołobrzegu
Stacks Image 49
Pomerania Fun Park to największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Ponadto do dyspozycji gości są dwie restauracje, kawiarnia oraz liczne punkty gastronomiczne. Pomerania Fun Park to również strefa gdzie organizowane są imprezy i koncerty.

Więcej informacji -> http://parkpomerania.pl
Ogrody Hortulus Dobrzyca
Stacks Image 59
Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat. To unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej.
Ogrody Hortulus położone są w powiecie koszalińskim w wyjątkowej strefie klimatycznej 7b. Oddalone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce.

Więcej informacji -> http://www.hortulus.com.pl
Latarnia morska Gąski
Stacks Image 69
Zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Na szczyt prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków.

Więcej informacji -> http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-gaski/
Miasteczko "Dziki Zachód" Kołobrzeg - Zieleniewo
Stacks Image 79
To idealne miejsce dla spragnionych przygód w stylu western, gdzie można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank, pokazy kaskaderskie. Można udać się do wioski indiańskiej, odwiedzić indiański wigwam i zjeść, posłuchać indiańskich opowieści, zobaczyć egzotyczne stroje Indian i ich barwne tańce.

Więcej informacji -> http://www.dzikizachod.com.pl
Rejsy wycieczkowym statkiem po jeziorze Jamno
Stacks Image 89
W okresie letnim można wybrać się na wycieczkę po jeziorze:

  • statkiem wycieczkowym „Mila”. Statek zabiera na pokład 61 osób, a podróż trwa 45 minut.
  • jachtem motorowym m/y "Pionier". Zabiera na pokład od 6 do 18 osób.
Wakacyjną przeprawę przez jezioro zapewni tramwaj wodny „Koszałek”. Zabiera na pokład 67 osób, ma także zabezpieczone miejsca na wózki inwalidzkie i rowery. Podróż na drugi brzeg trwa 20 minut.

Więcej informacji -> http://cit.mielno.pl/strona/wyswietl/48/rejsy-wycieczkowe
Porty rybackie w Unieściu i Chłopach
Stacks Image 99
Codziennie można tam podziwiać ciężką pracę rybaków morskich. Wpływające i wypływające kutry, prace przy sieciach oraz wszystko co towarzyszy temu i niebezpiecznemu zajęciu zobaczymy nie tylko w sezonie wakacyjnym ale przez cały rok. Okopcone piece do wędzenia ryb, zapach palonego drewna, rzeźby i wystrój wędzarni dają niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju klimat. Warto tu kupić świeże ryby prosto z kutra lub te wędzone.

Więcej informacji:
https://www.nocowanie.pl/przystan_rybacka_w_uniesciu,155541.html
http://www.chlopy.pl/atrakcje/2/przystan_rybacka
Liczne scieżki rowerowe
Stacks Image 109
Jest także coś dla miłośników jednośladów ;)

Wiecej informacji -> https://mojrower.pl/trasy/mielenko
© 2022 Lawendowe Domki Mielno